GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 10392135
*
nr 1039 2135
Keramik
3 delar, bland annat Gefle
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 maj 2016
kl 19:48:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/5 19:39:10
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
9226 Amfora på stäl..
Nordafrika, keramik, bemålad. Höjd: 89 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:16
-
9104 Bordslampa
keramik. Höjd: 110 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:17
-
9386 Bordslampfot
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gustavsberg, Ama..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:21
-
9253 Cabaret
Kina, Inköpt i Peking 1964. Diameter: 16-39 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:04
-
8090 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:47
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
3 juni kl 18:02
*
Keramik
nr 1039 2135
Keramik
3 delar, bland annat Gefle
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 maj 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/5 19:39:10 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
9226 Amfora på stäl..
Nordafrika, keramik, bemålad. Höjd: 89 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:16 -
9104 Bordslampa
keramik. Höjd: 110 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:17 -
9386 Bordslampfot
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gustavsberg, Ama..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:21
-
9253 Cabaret
Kina, Inköpt i Peking 1964. Diameter: 16-39 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:04 -
8090 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:47 -
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
3 juni kl 18:02